Archivy

Rolety

si v ČR získávají stále větší oblibu. Především u novostaveb rodinných domů se stávají neodmyslitelnou součástí oken.

Díky variabilitě provedení je dnes možno použít hliníkové rolety pro všechny typy okenních otvorů. Hliníkové rolety mají pro své uživatele celou řadu výhod. Vedle vynikající protisluneční ochrany je to ochrana proti úniku tepla a proti hluku. Hliníkové rolety chrání konstrukci oken proti povětrnostním vlivům a prodlužují tak jejich životnost. Uživatelé také oceňují ochranu proti vloupání. Proti nadzvednutí jsou rolety chráněny speciální pružinou.

interiérové rolety
 

Markýzy

jsou lehké konstrukce schopné zastínit větší plochy teras, balkónů či prosklených výloh. Nejčastěji jsou umisťované nad vchodem domu, oknem či balkonem.

markýzy

Primárním účelem markýzy je protisluneční ochrana. Pomáhají tak snižovat teplotu v místnosti. Současné markýzy jsou ovšem také vodotěsné a umožňují tak posezení za téměř libovolného počasí. Dále dotváří architektonický vzhled objektu a stávají se jeho nedílnou součástí. Nejčastěji se s nimi můžeme setkat u venkovních posezení kaváren a restaurací.
V naší nabídce je velké množství typů, které vyhoví Vašim náročným požadavkům.

Dodávané typy markýz

Balkónové, výsuvné, kazetové, svislé clony, zastínění zimních zahrad, pergoly a samostatně stojící.

Ovládání markýzy

Ovládání markýzy je velice jednoduché. Základním typem je ovládání klikou. V případě většího počtu markýz nebo markýzy s větší plochou je pohodlnější motorické ovládání se spínačem nebo dálkovým ovládáním. Žádaným doplňkem dnes bývá i větrné čidlo, které automaticky stáhne markýzu při velkém větru a zabrání tak poškození. Clona může být opatřena i světelným nebo časovým spínačem.

 

Venkovní žaluzie a rolety

Jsou nejpoužívanějším exteriérovým stínícím prvkem. Umožňují plynule regulovat přirozené osvětlení, zachycují přímé sluneční záření a chrání před jeho škodlivými účinky. Umístěním žaluzií do exteriéru nejúčinněji ovlivníte tepelné klima v interiéru.

Žaluzie mohou být ovládány klikou, šňůrou nebo elektropohonem. Jsou vhodným řešením pro zastínění pásových oken a používají se k zastínění oken moderně pojatých rodinných domů.

venkovní roleta
 

Interiérové žaluzie

Horizontální žaluzie

Hliníkové žaluzie stále představují nejrozšířenější způsob protisluneční ochrany. Výhodou je především jejich jednoduchost, rychlost montáže, minimální údržba a především cenová dostupnost. Hliníkové žaluzie jsou použitelné prakticky do všech typů oken.

horizontální žaluzie
vertikální žaluzie

Vertikální žaluzie

Látkové vertikální žaluzie v sobě spojují sluneční clonu s elegantní dekorací interiéru. Tvoří moderní dominantu bytových a kancelářských prostorů a zároveň nahrazují tradiční bytové prvky, jako závěsy a záclony.

 
4